بيشترين تقاضا براي خريد اوراق مشارکت شهرداری سبزوار
  اوراق بهادار  تاريخ: 5 بهمن 1394   بازديدها: 680

  در داد و ستدهای امروز بورس تهران شاخص با رشدی ۷۷۹ واحدی از مرز ۶۶هزار واحد عبور کرد.

  به گزارش روابط عمومي سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، در معاملات امروز سهامداران بیش از یک میلیارد و ۸۱۸ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش سه هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال در ۱۱۱هزار نوبت معاملاتی ،دست به دست کردند.

  شاخص کل در معاملات امروز ۷۷۹ واحد بالا رفت و به ۶۷ هزار و ۷۴۰ واحد رسید. سایر شاخص های بازار نیز رشد کرد.

  نمادهای فولاد مبارکه، بانک صادرات، مپنا، بانک ملت، بانک تجارت، ملی مس و چادرملو با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زد.

  شاخص های  بازار اول و دوم  نیز به ترتیب ۷۱۵ و ۷۳۹ واحد بالا رفتند. همچنین در این روز گروه های بانک ها، خودرو و فنی مهندسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر جدول برترین گروه های صنعت قرار گرفت.

  همچنین صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای قند شیرین خراسان، تولید محور خودرو، گروه صنعتی بارز، سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان، داروسازی جابربن حیان، صنایع شیمیایی فارس و داروسازی امین بود. این در حالی بود که تهران شیمی، پتروشیمی فارابی، سرمایه گذاری مسکن، سرمایه گذاری توسعه آذربایجان، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، شیشه رازی و حمل و نقل پتروشیمی با بیشترین کاهش قمیت درانتهای جدول معاملات قرار گرفت.

  در این روز تیپیکو، کارت اعتباری ایران کیش، سایپا آذین، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، داده پردازی ایران، بانک خاورمیانه و فولاد مبارکه با بیشترین تقاضای خرید رو به رو شد.

  در مقابل سهامداران سرمایه گذاری مسکن، حق تقدم پتروشیمی کرمانشاه، تهران شیمی، فولاد خراسان و خوراک دام پارس سنگین ترین عرضه ها را ثبت کرد.

  در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله ۲۱۷ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و بانک تجارت با معامله ۲۴۱ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشت. / پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)