برگزاري نخستين جشنواره نماي برتر بافت قديمي شهر در سبزوار
  پایگاه ثبت دانش  تاريخ: 30 آذر 1395   بازديدها: 445

  معاون حمل و نقل، ترافيك و شهرسازي شهرداري سبزوار از برگزاري نخستين جشنواره نماي برتر بافت قديمي شهر در سبزوار خبر داد

  به گزارش روابط عمومي سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهر سبزوار، مرتضي احمدي با بيان اين مطلب افزود: در اين جشنواره شهروندان محدوده بافت قديمي سبزوار شامل خيابان هاي اسدآبادي، طبرسي، كاشفي و عطاملك كه درسال هاي ۹۴ و ۹۵ براساس ضوابط و مقررات بافت قديمي اقدام به اجراي نماي ساختمان خود كرده اند، مي توانند شركت كنند.

  وي تبيين و ترويج ارزش هاي كيفي در ساخت و سازهاي بافت قديمي، تاكيد بر كارآمدي و اثربخشي نماسازي در هويت بافت قديمي، تقويت هويت بصري و منظر شهري در بافت قديمي و حفاظت و نگهداري نشانه ها در بافت قديمي را از اهداف اين جشنواره بيان كرد.

  او همچنين به محورهاي جشنواره اشاره اي داشت و انتخاب نماي برتر در بافت قديمي، بهره مندي از مشاركت و همكاري شهروندان در حفاظت از بافت قديمي و بهره مندي از توانايي مهندسان و طراحان معماري در بافت قديمي را از جمله اين محورها برشمرد.

  احمدي گفت: شهروندان محترم بافت قديمي سبزوار مي توانند عكس و نقشه نماي ساختمان در بافت قديمي در سال هاي ۹۴ و ۹۵، كد نوسازي، آدرس ملك، نام مالك، طراح و ناظر معمار را تا ۱۲ بهمن سال جاري به ساختمان مركزي شهرداري- طبقه دوم ، واحد شهرسازي تحويل دهند.

  معاون حمل و نقل، ترافيك و شهرسازي شهرداري سبزوار با بيان اينكه پنجم اسفند ماه سال جاري همزمان با سالروز بزرگداشت خواجه نصيرالدين طوسي و روز مهندس برندگان اين جشنواره پس از داوري اعلام خواهند شد، تخفيف ۲۰درصدي عوارض و جرايم ساختماني به مالك ساختمان برتر و اهداي جوايز نفيس به مهندس معمار ناظر ساختمان برتر و مهندس معمار و طراح ساختمان برتر را از جمله جوايز اين جشنواره ذكر كرد.

  احمدي گفت: نخستين جشنواره نماي برتر بافت قديمي شهر در سبزوار با همكاري شهرداري و سازمان نظام مهندسي اين شهر برگزار مي شود