گزارش اقدامات کوی گلستان در 1ماه نخست سال 1395
  ستاد بازآفرینی پایدار محله های هدف / دبیرخانه توانمندسازی / پروژه گلستان  تاريخ: 28 فروردین 1395   بازديدها: 770

  به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهر سبزوار و به نقل از مدیر پروژه گلستان؛ شرح اقدامات ستاد باز آفرینی پایدار محدوده و محلات هدف در محله گلستان با همکاری ادارات، سازمان ها و کمیته های مرتبط تا تاریخ 1395/1/28 به شرح ذیل می باشد:

  1- دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) 1395/1/7

  حضور در دفتر ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره)، در این جلسه که در ابتدای سال جدید انجام گرفت در رابطه با پروژه های در دست اقدام و پروژه های سال 95 کمیته امداد در راستای بازآفرینی محلات هدف بحث و گفتگو گردید و بر روند همکاریهای لازم با دبیرخانه ستاد بازآفرینی تاکید شد.

  2- دیدار با ریاست اداره تبلیغات اسلامی و اعضای گروه فرهنگی بصائر 1395/1/8

  در این دیدار ضمن تبریک سال نو، برنامه های مختلفی برای سال 95 مورد بحث و بررسی قرار گرفت که اولین برنامه سال جدید با عنوان جشن میلاد حضرت زهرا(س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر در مورخه 1395/1/11 مصوب و برنامه های مختلفی برای محلات هدف پیشنهاد و مورد تایید اعضا قرار گرفت.


  3- جشن میلاد حضرت زهرا(س)1395/11/1

  برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا (س) در مورخه 1395/11/1 و در حسنیه جدید محله گلستان که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و همیاری و کمک گروه فرهنگی بصائر و کمک و همیاری مردم و معتمدین محله برگزار گردید. در این جشن گروه تواشیح فوائد به اجرای تواشیح پرداخته و همچنین مداحان در وصف بانوی گرامی حضرت فاطمه مداحی نمودند این برنامه با قرعه کشی اسامی مبارک فاطمه و زهرا و ارائه جوایز به پایان رسید.


  4- جلسه کمیته تلفیق 1395/1/17

  جلسه کمیته تلفیق ستاد باز آفرینی که در مورخه 1395/1/17 برگزار گردید و در این جلسه ضمن ارائه گزارش سال 94 برنامه اقدام 95 محله گلستان در 3 بخش اجتماعی، اقتصادی و عمرانی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

   

  5- جلسه آموزش 1395/1/23

  جلسه برگزاری دوره های آموزش شهروندی در محلات هدف شامل مناطق 4 گانه از جمله محله گلستان در مورخه 1395/1/23 و باحضور مسئول محترم طرح و برنامه شهرداری و مسئول آموزش شهرداری و مدیر عامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری و مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی و مدیر پروژه گلستان و مدیر پروژه صالح آباد برگزار گردید. در این جلسه مصوباتی در رابطه با آموزش های شهروندی مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

  6- جلسه بررسی اقدام تامین فشار آب شرب محله گلستان 1395/1/10

  در این دیدار ضمن تبریک سال نو موضوع اقدام تامین فشار مناسب آب شرب و تقسیط هزینه نصب اشعاب فاضلاب محله مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و با توجه به جلسات قبلی و اخد مجوز های لازم ریاست محترم اداره آب ضمن تاکید بر انجام این امر مهم و همکاری های لازم بر اجرای موارد توافق شده در اولین زمان ممکن تأکید نمودند.

  7- بازدید توریست ها و مسافران خارجی از محله گلستان 1395/1/26

  طی هماهنگی های به عمل آمده تعدادی از مسافران فرانسوی از محله گلستان بازدید کردند. در این بازدید که با استقبال گرم جوانان محله روبرو شد، ساکنین محله علاوه بر ایجاد رابطه صمیمانه هدایایی را به رسم یادبود به مسافران تقدیم کردند. کاروانسرای معمارزاده و نحوه تولیدات صنایع دستی بسیار مورد توجه این بازدید کنندگان قرار گرفت.