20طرح ملی در محلات ناکارآمد سبزوار اجرا شده است
  ستاد بازآفرینی پایدار محله های هدف / دبیرخانه توانمندسازی  تاريخ: 29 آبان 1395   بازديدها: 594

  فرماندار ویژه سبزوار گفت: ظرف 2 سال اخیر 20 طرح ملی با اختصاص 420 میلیارد ریال در پنج سکونتگاه و محله ناکارآمد شهری این شهرستان اجرا شده است.
  به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهر سبزوار؛ احمد براداران روز پنجشنبه در نشست ستاد بازآفرینی محلات سبزوار افزود:همچنین 118 برنامه اقدام برای بهبود محله های دارای 40 هزار نفر جمعیت طراحی و در دست اجرا قرار دارد که تاکنون 30 درصد آن اجرایی شده است.

  وی ساخت مدرسه، اجرای طرحهای اجتماعی و فرهنگی، مجتمعهای بهزیستی، پایگاه سلامت، خانه محله و پایگاههای اجتماعی را از جمله این طرحها و برنامه ها برشمرد.
  فرماندار سبزوار ادامه داد: طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی طرح آزمایشی بازآفرینی محلات ناکارآمد در سبزوار با موفقیت اجرا شده و تجربیات حاصل در این خطه به سایر شهرهای کشور منتقل می شود.
  وی گفت: بر اساس نیازسنجیها مقرر شد 2 مرکز جامع سلامت با اعتبار 16 میلیارد ریال در 2 محله ناکارآمد عیدگاه و نیروگاه از محله های ناکار آمد سبزوار ایجاد می شود.
  برادران افزود: همچنین ساخت 2 مدرسه جدید در این محلات با اختصاص زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.
  وی در ادامه اعتیاد را از مهمترین آسیبهای موجود در این مناطق ذکر و بیان کرد: اجرای طرحهای باز آفرینی، بهره گیری از ظرفیت تشکلهای مردم نهاد، مشارکت اهالی محله و هماهنگی سازمانها در کنترل معضلات اجتماعی موثر است.
  فرماندار سبزوار ادامه داد: 73 درصد ساکنان محله های ناکارآمد آماده مشارکت برای اجرای طرح بهبود وضعیت محله هستند
  .