كودكان محله هدف نيروگاه سبزوار بينايي سنجي شدند
  ستاد بازآفرینی پایدار محله های هدف / دبیرخانه توانمندسازی  تاريخ: 4 بهمن 1395   بازديدها: 512

  مسئول دبيرخانه ستاد بازآفريني محلات هدف سبزوار گفت: كودكان محله هدف نيروگاه سبزوار مورد تست بينايي سنجي قرار گرفتند.

  به گزارش روابط عمومي سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری سبزوار، ابوالقاسم سنايي فرد در اين رابطه گفت: در اين طرح كه به مدت دو روز در محله نيروگاه انجام شد، ۷۰ كودك مورد معاينه چشم قرار گرفتند تا موارد مشكوك براي معاينه دقيق تر به مركز درماني معرفي شوند.

  وي بيان كرد: طرح سنجش بینایی کودکان پیش از سنین مدرسه گامی موثر برای تشخیص زودهنگام ناراحتی‌های چشمی کودکان است که می‌تواند به پیشگیری از نابینایی یا کم بینایی کمک شایانی کند.

  او با اظهار اينكه این طرح چندین سال است که روی کودکان ۳ تا ۶ سال صورت می‌گیرد، اظهار داشت: این سنین در اصطلاح سنین طلایی برای کودکان به شمار می‌رود چرا که بهترین سن برای پیشگیری و درمان مشکلات بینایی است و اگر دیر اقدام شود چه بسا یک عمر پشیمانی به دنبال خواهد داشت.

  سنايي فرد با بيان اينكه طرح بينايي سنجي در محله مذكور بصورت رايگان انجام شد، گفت: براي اجراي بهتر اين طرح يك دستگاه اتوبوس سيار از سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداري اختصاص يافت كه خوشبختانه اجراي آن مورد استقبال اهالي قرار گرفت.

  مسئول دبيرخانه ستاد بازآفريني محلات هدف سبزوار گفت: اين طرح با هماهنگي هاي انجام شده با بهزيستي و مجتمع خدمات پيشگيري و ارتقاي سلامت روان و همراهي شهرداري سبزوار و معتمدين محله اين منطقه از سبزوار صورت گرفت.