رونق اشتغالزايي در محلات هدف سبزوار
  ستاد بازآفرینی پایدار محله های هدف / دبیرخانه توانمندسازی  تاريخ: 4 بهمن 1395   بازديدها: 561

  مسئول دبيرخانه ستاد بازآفريني محلات هدف سبزوار گفت: به منظور توانمند سازي شهروندان محلات هدف سبزوار، ايجاد اشتغالزايي در اين مناطق رونق بيشتري مي گيرد.

  به گزارش روابط عمومي سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری سبزوار، ابوالقاسم سنايي فرد در اين رابطه افزود: توانمند سازی شهروندان ساكن در مناطق هدف و مشارکت آنها در اجرای برنامه هاي دبيرخانه ستاد بازآفريني در بخش هاي مختلف، مناسب ترین راهکار برای حل مشکلات این مناطق است .

  او با بيان اينكه پدیده ناهمگون حاشیه نشینی در شهرها به دلیل اجرای برنامه های نامتوازن توسعه ای شهرها صورت گرفته است، بيان كرد: پدیده حاشیه نشینی در پی مهاجرت بسیاری از روستاییان و افراد برای به دست آوردن رفاه، آسایش و اقتصاد بیشتر در زندگی به شهرها صورت گرفته است.

  وي با اظهار اينكه در سال های گذشته جمعیت روستاها بسیار بیشتر از شهرنشین ها بوده و این امر موجب توازن و تعادل بوده است، اظهار داشت: اما به دلیل برنامه ریزی های نامناسب توسعه ای در سال هاي نه چندان دور این تعادل به هم خورده و پدیده حاشیه نشینی را در شهرها ایجاد كرده است.

  سنايي فرد با بیان اینکه يكي از اقدامات خوب ستاد بازآفريني سبزوار توانمندسازی مردم مناطق هدف اين شهر است، اضافه کرد: در مناطق حاشیه نشین توانمندی های فراوانی وجود دارد که باید به آنها توجه شود.

  مسئول دبيرخانه ستاد بازآفريني محلات هدف سبزوار در ادامه به برگزاري دوره هاي مختلف آموزشي توسط فعالیت های دبيرخانه ستاد بازآفريني محلات هدف سبزوار با همكاري ساير ادارات و تشكل هاي مردمي اشاره كرد و گفت: یکی از دلایل استقبال شهروندان مناطق هدف از برنامه ها و شرکت در دوره ها و کلاس ها، مردمی دنبال شدن برنامه ها و اعطاي گواهينامه هاي فني و حرفه اي است.

  وي در اين باره به توضيح بيشتري پرداخت و ادامه داد: شهروندان محلات هدف سبزوار پس از حضور در دوره هاي آموزشي و كسب گواهينامه فني و حرفه اي به صندوق كارآفريني اميد جهت دریافت وام و ايجاد مشاغل خانگی معرفی می شوند كه همين امر استقبال آنان را از برگزاري دوره هاي آموزشي دو چندان كرده است.

  سنايي فرد گفت: اميد است با توانمندسازي شهروندان محلات هدف سبزوار، شاهد رضايت بيشتر و كاهش آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي  اهالي ساكن در اين مناطق باشيم.