واكاوي طرح هاي اميريه و باغ بازار با حضور شهردار سبزوار در سازمان بهسازی و نوسازی صورت گرفت
  ارگ امیریه / باغ بازار  تاريخ: 5 آبان 1395   بازديدها: 610

  صبح دیروز شهردار سبزوار به همراه جمعي از مديران شهرداري با حضور در سازمان بهسازي و نوسازي دو طرح بزرگ و زيرساختي اميريه و باغ بازار را مورد واكاوي قرار داد.

  به گزارش روابط عمومي سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهر سبزوار، در اين جلسه سيد علي كوشكي با بيان اينكه شهر سبزوار دارای ۱۸۶ هکتار بافت فرسوده است، پروژه های بزرگ بافت گلستان، امیریه، باغ بازار، امامزاده شعیب و.. را از مهمترین پروژه های بازسازی بافت فرسوده سبزوار برشمرد و بر رونداجرايي دو طرح اميريه و باغ بازار تاكيد كرد.

  مدیرعامل سازمان بهسازي و نوسازي شهر سبزوار با اظهار اينكه اقدامات صورت گرفته در طرح اميريه نويد شتاب سازندگي را بيش از گذشته ملموس كرده است بيان كرد: طی شش ماه اخیر کلیه املاک خریداری شده و در بلوک ۵ تخریب و خاکبرداری عرصه تا ارتفاع حدود نه و نيم متر انجام شده است.

  او خاطر نشان کرد: پیمانکار تخریب و خاکبردای بلوک ۳ تعیین و واحدهای خریداری شده تاکنون کاملا تخریب شده اند و نقشه های اجرایی بلوک ۵ طرح، توسط مشاور تهیه و مورد تایید قرار گرفته است.

  كوشكي در ادامه به نحوه مشارکت، کارگزار طرح، قرار دادهای فی مابین، تسریع در پروژه و گزارش بلوک های ۳، ۲ طرح اميريه اشاره كرد و خواستار روند تسريع در اين موارد براي سرعت بخشيدن به ادامه كار طرح اميريه شد.

  او در ادامه به طرح باغ بازار هم اشاره اي داشت و گفت: طرح باغ بازار در وسعت ۱۱ هزار مترمربع اجرا می شود که در حال حاضر ۷ هزار و ۶۰۰ متر آن با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال خریداری شده است.

  شهردار سبزوار گفت: برای اجرای این طرح ۸۰ میلیارد ریال زمین با مجوز شورای اسلامی شهر سبزوار به صورت معوض اختصاص پیدا کرده است.

  وی با اظهار اينكه برای تملک ۶ باب منزل مسکونی باقيمانده براي اجراي اين طرح مذاکرات با مالکان آغاز شده است، گفت: تملک منازل باقیمانده نیز به صورت تهاتر و فروش مغازه های تجاری از طریق توافق با مالکان انجام می شود.

  شهردار سبزوار در پايان گفت: مشارکت و شتاب در اجرا دو نیاز اساسی در بهسازی بافت های فرسوده شهری است كه شهرداري با گام هاي بلند اين مهم را به سرانجام خواهد رساند.