مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری سبزوار: طرح اتصال امام زاده شعیب به کمربند سبزوار نیاز به ۲۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار دارد
  پروژه امامزاده شعيب  تاريخ: 3 تیر 1395   بازديدها: 660

  به گزارش روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری به نقل ازخبرگزاری تسنیم از سبزوار، مهدی برزویی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح در مساحت 40 هکتار پیش بینی شده که برای اجرای آن نیاز به سرمایه گذاری داریم. وی با بیان اینکه در حال حاضر آزادسازی 9 هکتار از اراضی و منازل  اطراف امام زاده شعیب آغاز شده است گفت: 6 هکتار از این میزان شامل احداث خیابان و معبر عبوری برای دسترسی آسان زائران به امامزاده(ع) و ورود به شهر است.

  برزویی ادامه داد: در طول سال بالغ بر 20 میلیون زائر از این کمربندی سبزوار عبور می‌کنند که اجرای این طرح ظرفیت خوبی را برای بهره برداری از این ظرفیت فراهم می‌کند.

  مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری سبزوار با اشاره به اینکه این طرح جمعیتی بالغ بر 4هزار و 583 نفر شامل 1236 خانوار  در سطح این منطقه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد عنوان کرد: فاصله حرم مطهر امام زاده شعیب(ع) تا کمربندی سبزوار در حدود 900 متر است که با توجه به بافت نامناسب پیرامون اطراف امامزاده با اجرای طرح امکان نوسازی و بهسازی این محدوده نیز فراهم و زمینه دسترسی زائران به اماکن و بافت تاریخی، مراکز تجاری و گردشگری شهر سبزوار آسان‌تر می‌شود.

  برزویی ادامه داد: فرآیند تملک و آزادسازی مسیر طرح در 2 بخش مالکان شخصی و اراضی دولتی از مهم‌ترین مشکلات اجرای طرح اتصال حرم امامزاده شعیب(ع) به کمربندی شهر است که فرایندی بسیار زمان بر خواهد بود.

  مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سبزوار گفت: بخشی از مبلغ اجرای طرح از طریق فروش اوراق مشارکت و مابقی از طریق جذب سرمایه گذار انجام می‌شود.

  وی گفت: احداث مجتمع‌های تجاری، پارکینگ، توسعه مراکز رفاهی، گردشگری و احیای اماکن تاریخی پیرامون حرم مطهر بخشی از اهداف اجرای طرح در این منطقه است.